Опишите картину на английском, связанна с наводнением, 6-8 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There ara happy people, maybe they are happy, because they are alive. Maybe it i just arived fishermen. Men and women are hugging. They are weaing jeans and top. In the background there is raft. It consist of a roof made of  fabric and mesh. Around the people we can see water.