Определи временную форму глагола в следующих предложениях: 1)Presrnt Simple 2)Past Simple 3)Future Simple 4)Present Continuous a)Tomorrow my parents will go shopping b)We are writing an English test now c)The Russian people cel...

Определи временную форму глагола в следующих предложениях: 1)Presrnt Simple 2)Past Simple 3)Future Simple 4)Present Continuous a)Tomorrow my parents will go shopping b)We are writing an English test now c)The Russian people celebrate d)Last year we decorated a New Year tree with my parents
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a3) b1) c4) d2) ...............................