Откройте скобки, поставьте глагол в правильную форму 1.My sister (to like) to read newspaper every day 2.I (to meet) him tomorrow 3.We (to dance) and (to watch ) TV in the evening yesterday 4....you (to be) to England? No, I......

Откройте скобки, поставьте глагол в правильную форму 1.My sister (to like) to read newspaper every day 2.I (to meet) him tomorrow 3.We (to dance) and (to watch ) TV in the evening yesterday 4....you (to be) to England? No, I...not 5.What...you (to do)? I (to read) my favorite newspaper
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.My sister likes to read newspaper every day 2.I will meet him tomorrow 3.We danced and watched TV in the evening yesterday 4 Have you been to England? No, I have not 5. What are you doing? I am reading my favorite newspaper