Ответь на вопросы. 1) What do you like to eat breakfast? I like_______for brekfast. 2) what do you like to drink for brekfast? ____i like_________for_____. помогите плииииз:((((

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Porridge , tea for breakfast
Гость
1I like a boiled egg and a cheese sandwich for breakfast. я люблю варёное яйцо и сырный бутерброд... 2I like green tea with a cake for breakfast я люблю зеленый чай с пирожным.....