Ответь на вопросы. Используй глаголы do, have, is или are. Have you got a toy car? .......................... Do you live in the house? .................. Is your birthday happy? ........... Are your toys nice? ...................

Ответь на вопросы. Используй глаголы do, have, is или are. Have you got a toy car? .......................... Do you live in the house? .................. Is your birthday happy? ........... Are your toys nice? ...................... Do you like to dance? .................... Have you got a robot? .................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yes, I have\ No i have not Yes, I do \ No i do not Yes? it is\ No it is not Yes, they are\ No they are not Tes, I do \ No I do not Yes, I have \ No I have not
Гость
1)Umene have a toy car