Ответь на вопросы на английском языке. (The Present Perfect Tense.) 1.Have you cooked dinner today? 2.Have you bought a book today? 3.Have you dine the washing up yet? 4.Have you met your classmates today? 5.Have you written a ...

Ответь на вопросы на английском языке. (The Present Perfect Tense.) 1.Have you cooked dinner today? 2.Have you bought a book today? 3.Have you dine the washing up yet? 4.Have you met your classmates today? 5.Have you written a poem today? Связано с неправильным глаголами! Ответ полный!!!! Помогите плиз! 4 класс. Пожааалуйста!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yes, I have cooked the dinner today No, I have not. I haven't bought a book today Yes, I have already done the washing up Yes, I have met my classmates today No, I have not written a poem today