Ответь на вопросы:1)what do you like you eat for breakfast? like..........................................for breakfast.2) what do you like to drink breakfast? i like ............................................for................

Ответь на вопросы:1)what do you like you eat for breakfast? like..........................................for breakfast.2) what do you like to drink breakfast? i like ............................................for.........................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I like to eat eggs for breakfast 2) I like to drink tea for breakfast
Гость
1) I like to eat porridge and bread for breakfast. 2) I like to drink coffee/tea/juice for breakfast.