Ответь на Вопросыdo you get up at 7 oclock ? do you brush your teeth every day ?   do you have a dog ?     does your mum often make cakes  ?   do you usually eat pasta for lunch  ?   does your  friend often play football  ?

Ответь на Вопросы do you get up at 7 oclock ?  do you brush your teeth every day ?    do you have a dog ?      does your mum often make cakes  ?    do you usually eat pasta for lunch  ?    does your  friend often play football  ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Yes, I do или no, I don't; 2)так же как и первый вопрос 3)так же как и первый 4)yes, she does или no, she doesn't 5)так же как и первый 6)yes, he/she does или no, he/she doesn't