Ответь на вопросы.Используй am,is,are,am not, is not,are not. 1) are you playing now? No, .........2) is it snowing now? No, ........3) is he drawing now? Yes, ......4)is she jumping now? Yes, ......5) Are you reading now? Yes,...

Ответь на вопросы.Используй am,is,are,am not, is not,are not. 1) are you playing now? No, .........2) is it snowing now? No, ........3) is he drawing now? Yes, ......4)is she jumping now? Yes, ......5) Are you reading now? Yes, .......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. no, I am not. 2. no, it isn't. 3. yes, he is. 4. yes, she is. 5. yes, I am.