Ответьте на вопросы по данному образцу. - Was your cold bad? - Yes, it was- the worst cold I've ever had. Was your

Ответьте на вопросы по данному образцу. - Was your cold bad? - Yes, it was- the worst cold I've ever had. Was yourholiday exciting? Was your car powerful? Was the coffee strong? Was the meal good? Was your journey comfortable? Was the soup cold? Was the lesson difficult?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yes, I was - the holidays was so exciting. I've ever had. Ну в общем, составляешь точно также, тлько вставляешь суть вопроса)) и отвечаешь, было или нет))