Ответьте на вопросы .Пожалуйста .......What sports do you like ? What sports do you do ? Which days do you do these sports? What games do you like?What sports are you good at? Which sports are you watch on TV?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like figure-skating and roller-skating. I play tennis and soccer. I play tennis on Mondays and Fridays. As for soccer I play it on weekends. I like chess. I'm good at snowbording and running. Usually I watch figure-skating and skiing of TV.