Ответы грамматика седьмое издание автор полицейский упражнение 247 раскрытие скобки употребляются глаголы в present perfect past simple past continuous или в past perfect 1 she is very happy her son ( to finish)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Her son has finished 2.My brother was training 3.My sister is bought 4.I have not danced 5.Nick came,his friends were playing 6.When did your sister go 7.My friend has just recovered 8.I have never been 9.We were talking 10.I spoke 11.Kate has washed 12.Has your mother returned 13.She was doing 14.The cat drank ,I had given 15.Have you ever been