Ответы на вопросы   computer programmers   1 a computer programmer is an important job, isn't it ? why? 2 who can become a computer programmer? 3 what does a computer programmer do?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yes,  a computer programmer is an important job because nowadays it is important to know computer and  almost all jobs links with computers. 2. People who know an information technologies. 3.  A computer programmer can repair computers and help other people.