Our teacher is good. Нужно написать это предложение в повествовательной форме, отрицательной и вопросительной четырёх временах: Present Simple, Present Con tinuous,Past Simple Future Simple.

Our teacher is good. Нужно написать это предложение в повествовательной форме, отрицательной и вопросительной четырёх временах: Present Simple, Present Con tinuous,Past Simple & Future Simple.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple. + Our teacher is good. - Our teacher isn't good. ? Is our teacher good? Past Simple. + Our teacher was good. - Our teacher wasn't good. ? Was our teacher good? Future Simple. + Our teacher will be good. - Our teacher won't be good. ? Will be our teacher good? Про континиес можно замутить: + Our teacher is teaching us good. - Our teacher isn't teaching us good. ? Is our teacher teaching us good?