Ознаки подібності та відмінності між клітинами рослинного та тваринного організмів

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Органоїди Рослинна клітина Тваринна клітина Целюлозна клі­тинна стінка Розташована поверх клі­тинної мембрани Відсутня Пластиди Хлоропласти, хромопла- сти, лейкопласти Відсутні Спосіб жив­лення Автотрофний (фототроф- ний) Гетеротрофний (сапро- трофний, паразитичний) Клітинний центр У нижчих рослин В усіх клітинах Включення Запасні поживні речо­вини у вигляді зерен крохмалю, белка, кра­пель олії, вакуолі з клі­тинним соком; кристали солей Запасні поживні речовини у вигляді зерен і крапель (білки, жири, вуглевод глі­коген); кінцеві продукти обміну, кристали солей; пігменти Вакуолі Крупні порожнини, заповнені клітинним со­ком — водним розчином різних речовин, що є за­пасними або кінцевими продуктами. Осмотичні резервуари клітини Скоротливі, травні вакуо­лі. Звичайно дрібні Синтез АТФ У хлоропластах, мітохондріях У мітохондріях Особливості об­міну речовин Процеси синтезу мають перевагу над процесами розпаду Процеси синтезу мають перевагу над процесами розпаду