П о м о г и т е п о ж а л у й с т а н о м е р 2

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I do not like when it snows. I love when warm and dry. My grandmother does not like when the rain comes. My friends love when in the street wet.
Гость
Там спрашивается твое мнение, но я уж написала нечто среднестатистическое.  1. I like it. It's pretty.  2. I don't like them at all. They're broken.  3. I don't like it. It's very dirty.  4. I like it. It seems new and really cool.  5. I like them. They're cute.  6. I like them. They have got nice stories inside them.