Падкрэслiць галоуны член сказала у выписанных прыкладах. Ад прауды нікуды не дзенешся. Без'языкага за адваката не бяруць. За доугі язык не пахваляць.З мора вады не выліць, з песні слова не выкінуць.Людскога языка не завяжаш. На...

Падкрэслiць галоуны член сказала у выписанных прыкладах. Ад прауды нікуды не дзенешся. Без'языкага за адваката не бяруць. За доугі язык не пахваляць.З мора вады не выліць, з песні слова не выкінуць.Людскога языка не завяжаш. На чужы рот гузіка не нашыеш.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
не дзенешся - выказнік  не бяруць - выказнік не пахваляць - выказнік не выліць, не выкінуць - выказнік не завяжаш - выказнік не нашыеш - выказнік