Падрыхтуйце паведамленне на адну з лингвистычных тэм: 1. Словазлучэнне. 2. Просты сказ. Галоуныя и даданыя члены сказа. 3. Аднасастауныя сказы. 4. Складаназлучаныя сказы. 5. Складаназалежныя сказы. 6. Бяззлучникавыя складаныя с...

Падрыхтуйце паведамленне на адну з лингвистычных тэм: 1. Словазлучэнне. 2. Просты сказ. Галоуныя и даданыя члены сказа. 3. Аднасастауныя сказы. 4. Складаназлучаныя сказы. 5. Складаназалежныя сказы. 6. Бяззлучникавыя складаныя сказы. Нужно сообщение на одну из этих тем, благодарю заранее, писать, ясное дело, на белорусском языке. Желательно не много, но что бы раскрывалась тема.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
На тэму про простый сказ