Падзяліце прыметнікі на тры групы: 1. Утвараюць усе формы ступеней параўнання 2. Утвараюць толькі складаную форму 3. Не ўтвараюць Ліловы, добры, буланы, гарысты, блізарукі, гняды, трывожны, малінавы, рашучы, светла-зялёны, ...

Падзяліце прыметнікі на тры групы: 1. Утвараюць усе формы ступеней параўнання 2. Утвараюць толькі складаную форму 3. Не ўтвараюць Ліловы, добры, буланы, гарысты, блізарукі, гняды, трывожны, малінавы, рашучы, светла-зялёны, карычневы, шурпаты, шчаслівы, лёгкі, удумлівы, чарнявы, вусаты, босы, урадлівы, яснавокі, вясёлы, дысцыплінаваны.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)добры,трывожны,шчаслівы,лёгкі,вясёлы 2)блізарукі,рашучы,карычневы,шурпаты,удумлівы,чарнявы,урадлівы,дысцыплінаваны 3)ліловы,буланы,гняды,малінавы,светла-зялены,вусаты,босы,яснавокі