Памагіце саставіць план да казкі " Зрога усяго многа" па беларускай літаратуры

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Дзед сее проса.  2. Журавель панадзіўся ў проса.  3. Дзед ідзе страляць жураўля.  4. Журавель дае дзеду падарунак за проса.  5. Дзед і баба жывуць з чароўнаю торбачкаю.  6. Пан адбірае торбачку.  7. Дзед ідзе да жураўля за новаю торбачкаю. 8. Журавель дае дзеду рог. 9. Дзед сустракае аканома.  10. Дзед вяртае торбачку і праганяе пана.