Pen.Class.story.road.day.cat.bush.desk.table.plate.fox.room.lady.knife.man.child.mouse.tooth.ox.Englishman.sheep.deer.roof.video.radio.safe.match.picture.bag.toy.life.Поставьте во множ.число))

Pen.Class.story.road.day.cat.bush.desk.table.plate.fox.room.lady.knife.man.child.mouse.tooth.ox.Englishman.sheep.deer.roof.video.radio.safe.match.picture.bag.toy.life. Поставьте во множ.число))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pens, classes , stories , roads , days , cats , bushes , desks , tables , plates , foxes , rooms ladies , knives Men children mies teeth oxes Sheeps deers rooves videos radios saves matches pictures bags toys lives