Перабудуйце складаназалежные сказы у складаныя бяззлучнікавыя сказы: 1) Калі вясёлка у небе высокая і крутая, то будзе вецер, калі пахілая і нізкая, то будзе дождж. 2) Калі позна цвіце рабіна, то будзе цёплае надвор'е. 3) Калі...

Перабудуйце складаназалежные сказы у складаныя бяззлучнікавыя сказы: 1) Калі вясёлка у небе высокая і крутая, то будзе вецер, калі пахілая і нізкая, то будзе дождж. 2) Калі позна цвіце рабіна, то будзе цёплае надвор'е. 3) Калі птушкі цвыркаюць, то будзе цёпла.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Вясёлка ў небе высокая і крутая - будзе вецер, пахілая і нізкая - будзе дождж.  2) Позна цвіце рабіна - будзе цёплае надвор'е. 3) Птушкі цвыркаюць - будзе цёпла.