Переделай предложения по образцу: Jill has got a new player.- Jill's player is new. 1) Petter usually writes long let

Переделай предложения по образцу: Jill has got a new player.- Jill's player is new. 1) Petter usually writes long letter.-... 2)Jim sends nice postcards.-... 3)My friends have got nice posters.-... 4)The postman has got a big bag.-... 5)The girl has got English stamps.-...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Petter's long letters. 2.Jim's nice postcards. 3.Friends's nice posters. 4.Postman's big bag. 5.Girl's English stamps.