Переделать предложения по образцу I skate in winter.- Martin skater in winter,too. We walk in the forest in spring.- Bess............ The...
Переделать предложения по образцу I skate in winter.- Martin skater in winter,too. We walk in the forest in spring.- Bess............ They visit friends in winter. Tiny............. You play tennis in summtr.Pan........... I ride my bike in autumn.My friend..........
Ответ(ы) на вопрос:
Bess walker in the forest in spring,too
Tiny visiter friends in winter, too
Pan player tennis in summer,too
My friend rider my bike in autumn