Переделай предложения по образцу . используя модули: 1) We waik in the forest in sping.- Bess ______________________ 2) They visit friends in winter. Tiny_________________________ 3) You play tennis in summer.- Pem_____________...

Переделай предложения по образцу . используя модули: 1) We waik in the forest in sping.- Bess ______________________ 2) They visit friends in winter. Tiny_________________________ 3) You play tennis in summer.- Pem_____________________ 4) I ride my bike in autumn.- My fieend_____________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Bess walks in the forest in sping. Tiny visits friends in winter. Pem plays tennis in summer. My friend rides my bike in autumn.