Переделайте два предложения в Общий,Альтернативный,Специальный,Разделительный,Косвенный вопросы We live in a detached house My sister lives in a flat

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you live in a detached house do you live in a detached house or in a flat Where do you live  you live in a detached house don t you  i asked him if he lived in a detached house does your sister live in a flat does she live in a flat or in her own house where does she live your sister lives in a flat doesn t she i asked her if she lived in flat