Перепиши вопросы , используя нужную форму глагола , и ответь на них. 1.Do/Does your friends go to school on Sunday ? 2.Do/Does you live in London? 3.Do/Does your father drive a car? 4.Do/Does your mother cook in your family? 5....

Перепиши вопросы , используя нужную форму глагола , и ответь на них. 1.Do/Does your friends go to school on Sunday ? 2.Do/Does you live in London? 3.Do/Does your father drive a car? 4.Do/Does your mother cook in your family? 5.Do/Does you have cousins? 6.Do/Does you like swimming? помогите !!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do 2) Do 3) Does 4) Does 5) Do 6) Do