Перепишите следующие предложения, вставьте вместо пропуска модальный глагол или

Перепишите следующие предложения, вставьте вместо пропуска модальный глагол илиего эквивалент; предложения переведите на русский язык/ 1. You _______ go to the library; I shall bring all the neces¬sary books for you. 2. He is very busy today, as he _____ complete his work. 4. The building of Children's Theatre ______ be completed in two years 5. All citizens ________observe the laws. - All citizens shall observe the laws 6. Will they _______ to pass examinations ahead of time?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.need not 2.must 4.must 5.should 6. be able to