Перепишите следующие предложения, заменив местоимение I местоимением he и поставив глагол в 3-м лице единственного числа. I like Coca-Cola. I wear a T-shirt. I want to drink. I read an interesting book. I live in a village. I o...

Перепишите следующие предложения, заменив местоимение I местоимением he и поставив глагол в 3-м лице единственного числа. I like Coca-Cola. I wear a T-shirt. I want to drink. I read an interesting book. I live in a village. I open the door.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He likes Coca-Cola. He wears a T-shirt. He wants to drink. He reada an interesting book. He lives in a village. he opens the door.