Переспроси и запиши вопросы1 Lena can dance on the ice... 2 Bob is a good skater..... 3 My mother likes to swim...4 My brother and I want to go to the stadium... 4 The pupils are good football players... и перевод

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Can Lena dance on the ice?- Может ли Лена танцевать на льд? 2Is Bob a good skater ?-Боб хороший конькобежец? 3Does my mother like to swim?-Любит ли моя мама плавать? 4Do my mother and I go to the stadium?-  Ходим ли моя мама и я на стадион? 5Are pupils good football players?-Нченики хорошие футболисты?