Переведите 1 абзац текста на белорусский, только не с интернетазаранее спасибо

Переведите 1 абзац текста на белорусский, только не с интернета заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ГЭТА КАРЫСНА ВЕДАЦЬ Атрымаўшы кнігу ў бібліятэцы, уважліва азнаёмся з ею. Прачытаўшы на тытульным лісце прозвішча аўтара, пастарайся запомніць, хто напісаў гэтую кнігу. Чытай уважліва, не "глытаючы" старонак, не прапускаючы разважанняў аўтара. Памятай, што, удумваючыся ў іх, ты знаёмішся з самім аўтарам, з яго стаўленнем да герояў.