Переведите Мектепке асыққан МейрашЖаз айы болатын. Бірде Жанар мен Мейраш ойнап, әңгімелесіп отырды да, тақырыптарын мектеп жайына әкеп тіреді.-Жанар, сен биыл қай сыныпқа барасың?-деді Мейраш сұраулы жүзбен.-Бесіншіге.-Оны не...

Переведите Мектепке асыққан Мейраш Жаз айы болатын. Бірде Жанар мен Мейраш ойнап, әңгімелесіп отырды да, тақырыптарын мектеп жайына әкеп тіреді. -Жанар, сен биыл қай сыныпқа барасың?-деді Мейраш сұраулы жүзбен. -Бесіншіге. -Оны неге сұрадың? -Айтшы, мектепте оқыған қызық па? -Әріне. -Онда маған мектеп туралы әңгімелеші. -Мектеп дегеніміз үлкен кеме. -Қайдағы кеме? -Кеме дегенде, мен теңеумен айтып отырмын. Білім-теңіз, тіпті түбі тереңэ шалқар мұхит деуге болады. Ал біз-оқушы балалар сол білім-теңізден оқып үйренеміз. Қазақ тілі, еңбекке баулу, табиғат тану, математика, тарих деген пәндер болады. Ол кітаптардан жан-жақты білім аламыз. Жер планетасы неге шар секілді? Күн мен түн қалайша алма-кезек ауысып тұрады?Қар мен жаңбыр неге жауады? О-ой, толып жатыр, оқығандарымыз. Мейраштың қызығушылығы артты. Ол мектепке баруға асықты.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мейраш которая спешила в школу. Было лето. Однажды Жанар и Мейраш  играли, разговаривали и завели разговор о школе.  - Жанар ты в этом году в какой класс идешь,- говорила  Мейраш, вопросительным видом. - В пятый. Это зачем спросила? - Скажи, учиться в школе интересно? - Конечно. - Тогда расскажи мне про школу. - Школа-это большой теплоход. - Какой теплоход? - Я, так в сравнении говорю, теплоход. Знание- море, даже можно сравнить глубоким океаном. Мы, ученики от этого море- знания изучаем. Бывает такие предметы как казахский язык, воспитание труду, природоведение, математика, история.  Из этих книг получаем разносторонняя знания. Планета земля почему как шар? День и ночь почему поочередно меняется? Снег и дождь почему идет? О-ой , много что прочитали. У Мираш прибавилась интерес. И она спешила идти в школу.