Переведите на английский 1)Какая погода была в Сухуми? 2)Где живет Борис?3) сколько месяцев назад Борису написал его друг? 4) с кем приехал Борис в Сухуми?5) на чем поехал друг Бориса в аэропорт? 6) Как были одеты Борис , его ж...

Переведите на английский 1)Какая погода была в Сухуми? 2)Где живет Борис? 3) сколько месяцев назад Борису написал его друг? 4) с кем приехал Борис в Сухуми? 5) на чем поехал друг Бориса в аэропорт? 6) Как были одеты Борис , его жена и сын? 7) какая температура в Верхоянске?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) What was the weather like in Sukhumi?2) Where does Boris live?3) How many months ago did Boris write his friend?4) with whom did Boris come to Sukhumi?5) on what did Boris's friend go to the airport?6) How were Boris, his wife and son dressed?7) What is the temperature in Verkhoyansk?
Гость
1)What the weather was in Sukhumi? 2)Where is Boris? 3) how many months ago, Boris wrote his friend? 4) who came Boris in Sukhumi? 5) what drove a friend of Boris at the airport? 6) How were dressed Boris , his wife and son? 7) what is the temperature in Verkhoyansk?