Переведите на английский .1.Мама сказала,что летом мы поедем в Грецию.2.Эндрю ответил,что ничего не знал о катастрофе.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mum said that we will go to Greece in summer. Andrew answered, that he didn't know anything about the catastrophe
Гость
my mother told us that we would go toGreece in summer. Andrew answered he knew nothing about the disaster.