Переведите на английский фразы: 1. По утрам он обычно бегает трусцой. 2. Ты увлекаешься коллекционированием монет или марок? 3. Чтобы поддерживать форму я плаваю и бегаю. 4. Они ложатся спать в 11 часов. 5. Ты умеешь хранить с...

Переведите на английский фразы: 1. По утрам он обычно бегает трусцой. 2. Ты увлекаешься коллекционированием монет или марок? 3. Чтобы поддерживать форму я плаваю и бегаю. 4. Они ложатся спать в 11 часов. 5. Ты умеешь хранить секреты? 6. Он хорошо играет в шахматы. 7. Мой брат изготавливает модели самолётов и кораблей.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. In the morning, he usually runs around jog.2. Are you keen on collecting coins or stamps?3. To keep in shape I swim and run.4. They go to bed in 11:00.5. Do you know how to keep secrets?6. He plays well in chess.7. My brother produces models of planes and ships.
Гость
1 He usually goes jogging in the morning. 2 Are you interested in collecting coins or stamps? 3 In order to keep fit, I swim and run. 4 They go to bed at 11 o'clock. 5 Can you keep secrets? 6 He plays chess well. 7 My brother creates models of airplanes and ships.