Переведите на английский: Мой школьный день Мой школьный день начинается в 13:30 и заканчивается в 18:30. В день по 5-6 уроков. У нас проводятся линейки. Перемены длятся 5-10 минут. Ученики не ходят в школу в воскресенье.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My school day My school day begins at the floor of the second floor and ends 7. In five of six lessons. We held the line. Changes last five for ten minutes. Students do not attend school in the resurrection
Гость
My school day My school day begins at 13:30 and finishes at 18:30.I have 5-6 lessons in a day.We have lines.Our breaks last for 5-10 minutes.Pupils don't go to school on Sunday