Переведите на английский язык (Без переводчика) 1)Я бы не хотел что бы вы потеряли мою книгу 2)Он хочет что бы я дал ему мой словарь 3)Бабушка не хотела что бы мы ели мороженое перед обедом 4)Папа хотел что бы я починил полку 5...

Переведите на английский язык (Без переводчика) 1)Я бы не хотел что бы вы потеряли мою книгу 2)Он хочет что бы я дал ему мой словарь 3)Бабушка не хотела что бы мы ели мороженое перед обедом 4)Папа хотел что бы я починил полку 5) Я бы хотел что бы ты поехал в Лондон со мной 6)Мне бы хотелось что бы доктор осмотрел его
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I wouldn't want you to lose my book. He wants me to give him my dictionary. Our grandma didn't want us to eat ice-cream before the dinner. My father wanted me to fix the shelf. I'd want you to go to London with me. I'd want the doctor to examine him.
Гость
1) I would not like what you would have lost my book 2) He wants what I gave him my dictionary 3) My grandmother did not want that would we ate ice cream before dinner 4) The Pope wanted that I fixed the shelf 5) I would like that you'd gone to London with me 6) I would like that the doctor had examined him