Переведите на английский язык . Моя любимая комната это моя комната. Там есть большая кровать по средины, 2 тумбочки рядом с письменным столом и лампа на столе. и над столом висит тоже тумбочка. Ёще есть шкав по правую сторону,...

Переведите на английский язык . Моя любимая комната это моя комната. Там есть большая кровать по средины, 2 тумбочки рядом с письменным столом и лампа на столе. и над столом висит тоже тумбочка. Ёще есть шкав по правую сторону, и теливизор
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite room is my room. There are a big bed in the centre, two bedside tables near the desk with lamp. Over the desk there is a shelf. Also there are the wardrobe and television on the right side.
Гость
Мy the most like room.This is my room.There is a big bed in the middle,two nightstands near the desk and a lamp on the table. and hangs over the Desk also bedside table. There is wardrobe on the right side, and the TV