Переведите на английский,пожалуйста!) Мне нравится читать фантастику,журналы,новости! В неделю на чтение я трачу около трех часов. Больше всего я предпочитаю читать журналы. В журналах мне нравится читать советы,новости,новости...

Переведите на английский,пожалуйста!) Мне нравится читать фантастику,журналы,новости! В неделю на чтение я трачу около трех часов. Больше всего я предпочитаю читать журналы. В журналах мне нравится читать советы,новости,новости о звездах . Любимого писателя у меня нет. На данный момент я читаю книгу ,бегущий в лабиринте,написал Джеймс Дашнер. Это первая книга которую я прочитала от этого автора. Думаю другие книги будут тоже интересны. Хочу прочитать книгу Гарри Поттера. Думаю она будет интересной!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like to read a fantasy, magazines, news! In a week I spend for reading about three hours. Most of all I prefer to read magazines. In magazines I like to read councils, news, news about stars. I have no favourite writer. At the moment I read the book, running in a labyrinth, James Dashner wrote. It is the first book which I read from this author. I think other books too will be interesting. I want to read Harry Potter's book. She think will be interesting! Думаю так
Гость
I like to read fantasy, magazines, newspapers. I spend about three hours in a week for reading. I prefer to read magazines. I like to read councils, news, especially about celebrities.  I haven't favourite writer. At the moment, I am reading "The Maze Runner" written by James Dashner. It is the first book of this author that I have read. I suppose that the other books will be interesting too. Also I would like to read the "Harry Potter" series. I think it will be exciting! у меня правильнее