Переведите. пожалуйста Ann:What is the winter like in Scotland? Dan:It is cold and snowy in winter.Ann:Is it frosty??Dan:Yes,it is

Переведите. пожалуйста Ann:What is the winter like in Scotland? Dan:It is cold and snowy in winter.Ann:Is it frosty??Dan:Yes,it is.Days are often frosty in winter.And what is the weather like in London?Ann:In England the weather is fine in winter.It is not very cold.It's sometimes snowy.It is never frosty.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Аня: какая погода в Шотландии? Ден: Зимой там холодно и идет снег. Аня:Там морозно?? Ден: Да. Дни бывают морозными зимой. И какая погода в Лондоне? Аня: В Англии зимой погода хорошая. Там не идет снег. Иногда маленький снежок. Там никогда не бывает морозно.