Переведите пожалуйста 1) Sally is a nurse. She is old. Her cat is Nelly. She is old too. 2) Rob is a student. He is not old. His room is not big. His bike is in his room. 3) My name is Scott. / am from Leeds. / like my house. ...

Переведите пожалуйста 1) Sally is a nurse. She is old. Her cat is Nelly. She is old too. 2) Rob is a student. He is not old. His room is not big. His bike is in his room. 3) My name is Scott. / am from Leeds. / like my house. Its roof is red.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Салли болит. Она старая. Она имена Неллию. Она тоже старая.           2) Роб студент. Он не старый. Его комната не большая. Его мотоцикл в комнате.                                                                                                             3) Меня зовут Скотт. Я живу в лидс. Я люблю мой дом. Это крыша красный.