Переведите пожалуйста ! 1.Scotland is a country which has many castles 2. Sam is a journalist who likes to help others 3. Frank is a photographer whose studio is in the city centre 4. Kenya is a place where you can see a lot o...

Переведите пожалуйста !  1.Scotland is a country which has many castles 2. Sam is a journalist who likes to help others 3. Frank is a photographer whose studio is in the city centre 4. Kenya is a place where you can see a lot of lions 5. My mother is a person who writes for the Sun  1 A: I had no idea that Paul is widowed B: Unfortunately, his wife passed away last summer. 2 A: Tom's parents decided to get divorced B: I know. They have been having problems for a while now. 3 A: Does your sister live alone? B: No, she lives with her husband. She's been married for two years now. 4 A: They've been engaged for three years. B: When are they planning on getting married? 5 A: Alice looks very tired. Does she ever rest?  B: I highly doubt it. She is a single parent and has no help from anyone. 6 A: When my grandfather gets on a bus, people always give him their seat.  B: That's nice. It's important to respect the elderly
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Шотландия является страной, которая имеет множество замков  2 Сэм журналист, который любит помогать другим  3 Франк фотограф, чьи студия находится в центре города  4 Кения это место, где вы можете увидеть много львов  5 Мои Мать это человек, который пишет для Солнца  1: Я понятия не имел, что Павел овдовевшей B: К сожалению, его жена скончалась летом прошлого года.  2: родители Тома решил развестись B: Я знаю. Они были проблемы в течение некоторого времени теперь.  3: Есть ли жить в одиночестве ваша сестра? B: Нет, она живет со своим мужем. Она была замужем в течение двух лет.  4: Они были заняты в течение трех лет. B: Когда они планируют пожениться?  5: Алиса выглядит очень усталым. Неужели она никогда отдыхать? Б: Я очень сомневаюсь в этом. Она является единственным родителем и не имеет никакой помощи ни от кого.  6: Когда мой дед получает на автобусе, люди всегда дают ему свое место. B: Это хорошо. Важно уважать пожилых людей