Переведите пожалуйста Ann:How about pasta with chicken in tomato sauce for dinner tonight? Bob:That sounds great!Have we got everything we need? Ann:Let's look in the cupboard. Bob:We'be got some pasta and some tomato sauce. A...

Переведите пожалуйста Ann:How about pasta with chicken in tomato sauce for dinner tonight? Bob:That sounds great!Have we got everything we need? Ann:Let's look in the cupboard. Bob:We'be got some pasta and some tomato sauce. Ann:Are there any onions? Bob:We've got a lot onions,but there isn't any garlic. Ann:Is there any cheese? Bob:There is some,but there isn't any chicken.And there isn't much olive oil. Ann:OK,let's make a shopping list,then.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Энн: Как насчет макаронов с курицей в томатном соусе на ужин сегодня вечером?Боб: Это здорово! У нас есть все, что нам нужно?Энн: Давайте посмотрим в шкафу.Боб: У нас есть макароны и томатный соус.Энн: Есть ли лук?Боб: У нас есть много лука, но нет чеснока.Энн: Есть ли сыр?Боб: Есть, но нет курицы. И нет оливкового масла.Энн: Хорошо, давай сделаем список покупок.
Гость
Переведите пожалуйста Энн: Как насчет пасты с курицей в томатном соусе на ужин сегодня вечером? Боб: Это звучит здорово! Http://znanija.com/task/23699691?utm_source=android&utm_medium=share&utm_campaign=question