Переведите пожалуйста на Татарский язык: У Алсу пятерок больше, чем у Алины. Все школы готовятся к новому учебному году. Минтимер Шаймиевич первый президент Татарстана. Чья тетрадка красивее?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Алсуның бишлеләре күбрәк Алинаныкынан. Һәр мәктәп яңа уку елына әзерләнә. Минтимер Шаймиевич Татарстанның беренче президенты. Кемнең дәфтәре яхшырак? шулай булыр!!!