Переведите пожалуйста текст I am pround of being Welsh.We have our own history,language and culture. I've got a Welsh flag on my wall fnd jeans with the Welsh dragons on. The best thing about Wales is its natural beauty.Mid-Wal...

Переведите пожалуйста текст I am pround of being Welsh.We have our own history,language and culture. I've got a Welsh flag on my wall fnd jeans with the Welsh dragons on. The best thing about Wales is its natural beauty.Mid-Wales, the green capital of Wales has the famous Snowdonia National Park. Ten million people visit and enjoy it every year. In Mid- Wales there are more sheep than people! Carrdiff, the capital of Wales, is famous for a few things but the most significant item is the Millennium Sadium, the largest football ground in the UK. And it's fun when there are rugby and football matches and concerts. But most of all I love it when we all get together at festivals of music, singing and poetry like the Royal National Eisteddfod of Wales.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я горжусь Уэльсом. У нас есть своя история, язык и культура. У меня есть флаг Уэльса на стене и джинсы с Уэльским драконом. Красота природы - самое лучшее, что есть в Уэльсе. В Мид Уэльсе (в произношении "Mid" не уверен) - зеленой столице нашего города есть знаменитый национальный парк - Сноудония (вроде так). 10 миллионов людей посещают и наслаждаются парком каждый год.В Мид Уэльсе овец больше, чем людей! Каррдифф - столица Уэльса, знаменит несколькими вещами, но самым важным элементом является стадион Милленниум - самое большое футбольное поле в Великобритании. Весело, когда там проходят футбольные матчи, регби и проводятся концерты. Но больше всего я люблю, когда мы собираемся вместе на фестивалях музыки, пения и поэзии, словно  на королевском национальном  Айстедводе(фестиваль) Уэльса.