Переведите пожалуйста текст The Silkworm and the Spider A silkworm and a spider were working side by side. The silkworm was spinning silk very slowly. The spider was spinning her web very fast. "See h...

Переведите пожалуйста текст The Silkworm and the Spider A silkworm and a spider were working side by side. The silkworm was spinning silk very slowly. The spider was spinning her web very fast. "See how quickly I spin," said the spider. "You must be the slowest worker in the world." "Your words are true," said the silkworm, "but my work is worth more than yours. People love my silk, but they brush your cobwebs away." The Silkworm and the Spider
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Шелкопряда и паукШелкопряда и паук работали бок о бок. Шелкопряд закручивалшелк очень медленно. Паук спиннинг очень быстро. "Посмотрите, как быстро я пряду," сказал паук. "Вы должно быть медленный работник в мире.""Ваши слова верны," сказал шелкопряд ", но моя работа стоит больше, чем ваша. Люди любят мои шелковые, но они чистят паутину в сторону."Шелкопряд и паук