Переведите, пожалуйста)____________________________There was a great man of Japan, Whose name on a Tuesday began; It lasted through Sunday Till midnight on Monday And sounded like stones in a can.____________________________

Переведите, пожалуйста) ____________________________ There was a great man of Japan, Whose name on a Tuesday began; It lasted through Sunday Till midnight on Monday And sounded like stones in a can. ____________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Был большой мужчина в Японии.Чья имя началось во Вторник.Это длилось каждое воскресение .До полночи в понедельник . И звучало подобно камням в бидоне.