Переведите пожалуйста:1.Today is Monday. I met her on Friday.2.It`s 9.50 now. The train arrived at 9.30.3.It`s September now/ I bought these jeans in September last year.4.It`s July now. We came here in February.5.It`s Satarday...

Переведите пожалуйста: 1.Today is Monday. I met her on Friday. 2.It`s 9.50 now. The train arrived at 9.30. 3.It`s September now/ I bought these jeans in September last year. 4.It`s July now. We came here in February. 5.It`s Satarday today. Donna left last Saturday. 6.Now it`s 2006. Harry was born in 1993. 7.It`s Wednesday today. They visited the museum last Thursday. 8.It`s 8 o`clock now. The film started at 7 o`clock. Спасибо!!!!!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Сегодня понедельник. Я познакомился с ней в пятницу 2 Сейчас 9.50.Поезд прибыл в 9.30 3 -------.Я купил эти джинсы в сентябре прошлого года 4 Сейчас июль.Мы пришли сюда в феврале 5.Сегодня суббота.---------- 6 Она 2006 года.Гарри родился в 1993 году 7 Сегодня среда.Они посетили музей в прошлый четверг 8 Сейчас 8 часов.Фильм начался в 7 часов