Переведите пожалуйста...Bob:  Can I have a word with you for a minute, please? Tom:  Sure. What is it?Bob:   Well, it's about your rubbish bin actually.Tom:  What's the problem? Bob:  Well, I'm sorry to say this, but it stinks ...

Переведите пожалуйста... Bob:  Can I have a word with you for a minute, please?  Tom:  Sure. What is it? Bob:   Well, it's about your rubbish bin actually. Tom:  What's the problem?  Bob:  Well, I'm sorry to say this, but it stinks and I just can't put up with it any more.  Tom:  It's full of rubbish! What do you expect?  Bob:  You could put your rubbish in a bag first; so it smells less. That's what I do.  Tom: But bin bags cost money! It doesn't cost me anything to throw my rubbish straight into the bin. Bob:  Yes. I appreciate that, but the smell is offensive and very annoying. It drives me crazy!  Tom:  I see. Sorry about that.  Bob:   Also, the smell attracts flies and other insects, so it could become a health risk. Tom:  That's a fair point. OK. I'll use bin bags from now on. Bob:   Thanks.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Боб: можно поговорить с тобой кое о чем? Том: Конечно. Что случилось? Боб: Вообще-то я бы хотел поговорить о твоем мусорном ведре. Том: В чем проблема? Боб: Мне жаль это говорить, но оно очень неприятно пахнет. Больше я не хочу с этим мириться. Том: Конечно, оно же полно мусора, чего ты ожидал? Боб: Ты бы мог сначала складывает мусор в мусорные пакеты, так будет меньше запаха. Том: Но мусорные пакеты стоят деньги! А просто бросать мусор в ведро не стоит ничего! Боб: Да, я понимаю это, но запах действительно раздражает. Он просто выводит меня из себя! Том: Прости меня за это. Боб: К тому же, этот запах привлекает мух и других насекомых, а это может быть опасно для здоровья. Том: Да, это действительно важно. Хорошо, теперь я буду пользоваться мусорными пакетами. Боб: Спасибо.