Переведите предложения на анг яз- 1.У нас в гостинной есть диван и кресло. 2.В каком кабинете находится история? 3.У нас дома есть красивая картина. 4.У наших друзей новая квартира в твоём доме?Правда?Где?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. We have the livung room has a sofa and chair. 2. In what room is the history? 3. We have a beautiful pucture/ 4. Our friends new apartment in your house? Realle? Where?
Гость
1. Wie in a drawing room have a sofa and a chair. 2. In what office there is a history. 3. At our place there is a beautiful picture. 4. Oud friends have a new apartment in you house? Truth? Where? Надеюсь смогу помочь!!!